Latvijas Universitātes Inovāciju centrs (LUMIC) sadarbībā ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti (LU PPMF) no 17. līdz 19. septembrim organizēs tiešsaistes “Viedo studiju hakatonu”, kurā ikvienam un jebkura kursa LU PPMF studentam ir iespēja piedalīties un rast radošus un inovatīvus risinājumus aktuālajam attālināto studiju procesam un no tā izrietošajām problēmām, ar kurām ikdienā pašlaik saskaramies ik uz soļa.

Hakatona mērķis ir piedāvāt risinājumus izaicinājumiem saistībā ar attālināto studiju procesu – izaicinājumiem, ar kuriem attālināto studiju laikā ir saskārušies gan pedagogi, gan studenti. Hakatona dalībnieki, darbojoties komandās, izstrādās inovāciju pieteikumu – risinājumu, kas ietvers sevī gan jaunu un oriģinālu pieeju, gan jaunas idejas un metodes. Būs iespēja rast risinājumu tādiem izaicinājumiem kā interaktīvā mācīšanās, studentu motivācijas saglabāšana attālināto studiju laikā, mācību procesa spēliskošana, digitālu risinājumu adaptīvais dizains un citi. Studentiem būs iespēja pieteikt arī pašiem savu “sasāpējušu” jautājumu un piedāvāt fakultātei arī savu redzējumu par šīs problēmas risinājumu. 

Dalībnieki aicināti pieteikties hakatonam līdz 15. septembrim, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu, kas pieejama šeit: https://ej.uz/viedo_studiju_hakatons . Vienā komandā var būt ne vairāk kā 6 studenti. Visa hakatona laikā dalībniekiem būs pieejams ekspertu atbalsts, kas varēs sniegt ne tikai atbildes uz interesējošiem jautājumiem, bet arī sniegt vērtīgus padomus izaicinājuma radošā risinājuma atrašanai. Lai iegūtu padziļinātas zināšanas par izglītības jomu un praktisku skatījumu uz attālināto studiju problēmām, dalībniekiem hakatona norises laikā tiks piedāvātas vairākas Latvijas un ārvalstu augstskolu profesoru, kā arī pieaugušo mācību organizatoru lekcijas.

Hakatons notiks pielāgotā tiešsaistes vidē, kas ļauj dalībniekus sadalīt virtuālajās istabās pa viņiem interesējošām tēmām, tādejādi nodrošinot savstarpējo komunikāciju un iespēju darboties komandās. Komandām, kas būs ieguvušas 1., 2. un 3. vietu, tiks piešķirta balva – attiecīgi 3000 EUR, 2500 EUR vai 2000 EUR. Pēc trīs dienu aktīvas darbības pie izvēlētajiem izaicinājumiem komandas vērtēs kompetenta žūrija, noklausoties prezentācijas par radīto gala rezultātu.

Ar hakatona nolikumu iespējams iepazīties šeit.

 

"Viedo studiju hakatons” norisināsies tiešsaistes formātā no 17. līdz 19. septembrim, tādēļ rezervē sev vietu vēl tikai līdz 15.septembrim šeit -> https://ej.uz/viedo_studiju_hakatons

 

Plašāka informācija par pasākumu: zivile.kreslina@lu.lv un katrina_elizabete.bieza@lu.lv

 

Pasākums tiek organizēts ar ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” atbalstu.

Dalīties